TINTAsocial
25. 04. 09 20.00
 
🤘A fantasztikusan sikerült szezonnyitó és irodalmi est után a Tinta idei koncertszezonjának második fellépője a Berlinből érkező Ÿdeg zenekar lesz. 🎸🔥
A németországi power-trió saját bevallásuk szerint a „keleti, kudarcba fulladt demokráciákból” (Szászország, Magyarország) származik – nem véletlen tehát, hogy dalaikat többnyire magyarul üvöltik.
Szövegeik személyes és politikai témákat boncolgatnak: elidegenedés, nagyvárosi lét, posztigazság – mindezt sötét, keserű humorral átszőve.
Az est apropóját az adja, hogy a zenekar első kislemezét a chemnitzi illetőségű Eleven Records épp a napokban jelentette meg. A Tinta ennek a lemezbemutató turnénak az egyik állomása, Brno és Győr között.
⏰ A szokásos készpénzes becsületkasszáról ne feledkezzetek meg – 💰legalább két Mátyás legyen nálatok, és gyertek el! Biztosak lehettek benne: jó lesz. 🤟🔥 Mert jó lesz.